Ήττα εν μέσω ασβεστόλιθων…

Με τους οπαδούς να πετάνε μέχρι και ασβεστόλιθους και να διακόπτεται ο αγώνας για 20 λεπτά, η Εθνική ηττήθηκε στην Άγκυρα από την Τουρκία με 3-1 για το Ευρωπαϊκό Λιγκ.Όταν σε αγώνα βόλεϊ έστω και από την μικρή μειοψηφία του κόσμου, πετάγονται στον αγωνιστικό χώρο ακόμα και ασβεστόλιθοι τότε είναι λογικό το σκορ να περνάει σε δεύτερη μοίρα. Στην Άγκυρα στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Λιγκ, η Τουρκία υποδέχθηκε την Ελλάδα, ωστόσο την παράσταση έκλεψαν οι ανεγκέφαλοι που πέταξαν αντικείμενα με συνέπεια να διακοπεί το ματς για 20 λεπτά. Στον αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι επικράτησαν του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος με 3-1 (27-25, 25-22, 20-25, 25-23), ωστόσο αυτό που θα μείνει είναι η ενέργεια των περίπου 20 ηλιθίων, μια ενέργεια που θα πρέπει να προσεχθεί περισσότε