Ήττα αποκλεισμός για τους νέους Μεσσηνίας

02:05 6/3/2010 - Πηγή: Gazzetta
Άτυχη στάθηκε η μικτή ομάδα νέων της Μεσσηνίας που ηττήθηκε με 3-2 από την αντίστοιχη ομάδα του Ηρακλείου, δεχόμενη δύο γκολ στο τελευταίο πεντάλεπτο.Στα τελευταία λεπτά γνώρισαν την ήττα και μαζί τον αποκλεισμό από την επόμενη φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος προεπιλογής εθνικών ομάδων οι νέοι της Μεσσηνίας. Η μικτή ομάδα της Μεσσηνίας ηττήθηκε με 3-2 από την αντίστοιχη ομάδα του Ηρακλείου, παρότι πέντε λεπτά πριν τη λήξη ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1.Το σκορ άνοιξε στο 15' με πλασέ από πλάγια θέση του Μπουχαλάκη που
έκανε το 1-0. Η ισοφάριση ήρθε στο 31' με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή του Πατσιώτη (1-1).Στο 53' ο Σωπιάδης με βολές από μακρινή απόσταση έγραψε το 1-2. Το Ηράκλειο έφερε το ματς στα ίσια στο 86΄με κεφαλιά του Μπούμπαλη και ένα λεπτό αργότερα ο Δωματάς με σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 3-2.Το ματς σφύριξε ο Ιωσηφίδης (Αθηνών), με βοηθούς τους Ταρανά και Νικολαδό από τον ίδιο σύνδεσμο.