Ισοπαλία σαν... ήττα στο «Άνφιλντ»!

Τόσο η Λίβερπουλ όσο και η Μάντσεστερ Σίτι ήθελαν τη νίκη στο μεταξύ τους παιχνίδι καθώς έχουν χάσει έδαφος στην βαθμολογία αλλά το τελικό 2-2 άφησε και τις δύο ακόμα πιο πίσω στο πρωτάθλημα! Όλα τα γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ ο Κυργιάκος μπήκε σαν αλλαγή στο 10' αντικαθιστώντας τον τραυματία Άγγερ. Εκτός από τον Δανό, η Λίβερπουλ έχασε λίγο αργότερα και τον Μπάμπελ με τραυματισμό, με τον Μπενίτεθ να βάζει τον Μπεναγιούν κάνοντας τις δύο αλλαγές του από το πρώτο εικοσάλεπτο! Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε αρκετές φάσεις, αντίθετα το δεύτερο ήταν αυτό που είχε όλες τις... συγκινήσεις. Ο Σκρτελ με προβολή έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Τζέραρντ άνοιξε το σκορ για την Λίβερπουλ στο 50', ωστόσο η Σίτι «ξύπνησε» με την είσοδο του Τέβεζ και έφερε το πα