Η σάρα και ο... Μάρα!

Σε ένα μετριότατο ματς στο Καυτανζόγλειο, Ηρακλής και Ολυμπιακός Βόλου έμειναν στο 0-0. Ο Μάρα από πλευράς Κυανόλευκων μοναδική όαση, οι φιλοξενούμενοι τις καλύτερες ευκαιρίες.Ο Ηρακλής ήταν πολύ καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και δημιούργησε ευκαιρίες, χωρίς, όμως, να σκοράρει. Στο 12' και σε καρφωτή κεφαλιά του Κατσαμπή, ο Ζελέσι έδιωξε πάνω στη γραμμή.
Στο 19' ο Μάρα βρέθηκε απέναντι από τον Γιακούποβιτς, αλλά πλάσαρε άουτ και στο 36' ο Στσοτ βρέθηκε σε ανάλογη θέση, αλλά επίσης απέτυχε να νικήσει τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού Βόλου, ο οποίος είχε μια καλή στιγμή στο 25', όταν ο Καμπάνταης ανενόχλητος πήρε την κεφαλιά, αλλά την έστειλε ψηλά άουτ.

Οι φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν πιο απειλητικοί στο δεύτερο ημίχρονο και στο 48' το σουτ του Ρόκα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. Στη συνέχεια έκαναν αισθητή την παρουσία τους σε τρεις περιπτώσεις, αλλά ο Ελευθερόπουλος ήταν σε ετοιμότητα και εξουδετέρωσε τα σουτ του Μπρέσκα στο 56', του Καπετάνου στο 67' και την κεφα