Η πρώτη... σούζα!

Το έψαχνε καιρό αλλά το πέτυχε σήμερα. Με δεδομένη την πίεση και το άγχος η Λάρισα κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα κερδίζοντας την Ξάνθη με 2-0. Μετά από ένα δυνατό και αρκετά κλειστό ματς με τους «ακρίτες» να παίζουν αμυντικά μέσα στο Αλκαζάρ οι Θεσσαλοί φόρτσαραν στο δεύτερο ημίχρονο και έκαναν το 2-0 χάρη στο γκολ του Μετίν στο 52' μετά από... δώρο του Κωστούλα και τέρμα του Αμπουχατζίρα στο 86'. Μουδιασμένο ξεκίνημα... Οι δύο ομάδες έκαναν ένα μάλλον μουδιασμένο ξεκίνημα στον σημερινό αγώνα. Στα πρώτα λεπτά του πρώτου μέρους και οι δύο αντίπαλοι προσπαθούσαν να βρουν διαδρόμους προς την αντίπαλη εστία, δίχως όμως επιτυχία. Η Λάρισα είχε πιο καλή παρουσία σε σχέση με την Ξάνθη στην αρχή του ματς, όμως οι Ακρίτες κράτησαν καλά στην