Η ατομική κριτική των «ερυθρόλευκων»

00:15 2/6/2009 - Πηγή: Gazzetta
Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 94-81 από τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ και έχασε με 1-3 τη σειρά των τελικών παρά το γεγονός ότι είχε το πλεονέκτημα της έδρας. Το gazzetta.gr κατέγραψε τις κινήσεις των Πειραιωτών και σας αναλύει τα όσα έκαναν στον τέταρτο τελικό στο ΟΑΚΑ. ΠΑΠΑΛΟΥΚΑΣ Ήταν εμφανώς επηρεασμένος από τον τραυματισμό
του με ενδεικτικότερη μια φάση, όπου δεν κατάφερε να φθάσει την μπάλα στο ύψος του καλαθιού σε λέι απ. Εξ αυτού και μοιράστηκε το ρόλο του οργανωτή με τους συμπαίκτες του. ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ Χρησιμοποιήθηκε στη λήξη του ημιχρόνου για μια άμυνα και έπειτα παρακολούθησε τον αγώνα από τον πάγκο. ΤΣΙΛΝΤΡΕΣ Δεν ήταν τόσο καλός επιθετικά στο πρώτο ημίχρονο όπως στους προηγούμενους τελικούς. Σκόραρε σποραδικά στο τρίτο δεκάλεπτο χωρίς να καταφέρει να αλλάξει το ρουν του αγώνα. Επαιξε καλή άμυνα και μάζεψε αρκετά ριμπάουντ με τα μακριά του χέρια. ΒΟΥΙΣΙΤΣ Δεν κατάφερε να διαδραματίσει ουσιαστικό ρόλο στο παιχνίδι του Ολυμπιακού, ενώ χρεώθηκε με τρία φάουλ στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου μέν