Η... αναμενόμενη νίκη

Η παράδοση θέλει τον Πανιώνιο να κερδίζει τον ΠΑΣ Γιάννινα στη Νέα Σμύρνη και αυτό έγινε και τώρα. Σε ένα ματς με πολύ καλό ρυθμό, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, και με ωραία ατμόσφαιρα από τους οπαδούς των δύο ομάδων, οι κυανέρυθροι επικράτησαν με 3-1, πρόσφεραν και ωραίο θέαμα και συνέχισαν την ανοδική τους πορεία. Οι Γιαννιώτες ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 15' με τον Ντιμπαλά, για να απαντήσουν οι γηπεδούχοι με τους Γουνδουλάκη (17'), Μπάλαμπαν (23') και Καστελιόνε (73'). Η ατμόσφαιρα στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης ήταν όμορφη από την παρουσία οπαδών και των δύο ομάδων και αυτό βοήθησε στο να μπουν αμφότεροι οι αντίπαλοι με πάθος στον αγωνιστικό χώρο και να ψάξουν το γρήγορο γκολ. Δεν το πέτυχε ο Πανιώνιος με τον Γουνδουλάκη στο 12', το πέτυχε τρία λεπτά αργότερα ο ΠΑΣ