Γκέλαρε η Κοπεγχάγη

Εκτός έδρας ισοπαλία με 3-3 με την Σεντερίσκε για την Κοπεγχάγη, που όμως δεν θα την πληρώσει καθώς έχει χτίσει μεγάλη διαφορά από τις δεύτερες Οντένσε και Μίντιλαντ.Να χαλαρώνει φαίνεται η Κοπεγχάγη ενόψει Τσάμπιονς Λιγκ καθώς παραχώρησε εκτός έδρας ισοπαλία 3-3 με την Σεντερίσκε για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Δανίας.Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ παραλίγο να ηττηθεί μάλιστα καθώς ισοφάρισε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Εντόι.Η Σεντερίσκε προηγήθηκε με 2-0 και 3-1 όμως δεν μπόρεσε να κρατήσει τη νίκη.Βέβαια για την Κοπεγχάγη που ετοιμάζεται για τον αγώνα με την Ρουμπίν, μικρή σημασία είχε το αποτέλεσμα αυτό καθώς έχει ήδη 42 βαθμούς, έναντι 26 των Οντένσε και Μίντιλαντ.Σεντερίσκε – Κοπεγχάγη 3-3(40’ Χάνσεν, Κουτσούκοβιτς 48’,59΄ Φαμπρίσιους – 52’, 92’ Ν’Ντόι, 63’ Βίνγκααρντ)