«Φρένο» στην Κραμ

Οι Ιάπωνες γέμισαν το γήπεδο «Utsubo Tennis Center» στην Οζάκα, όμως δεν πανηγύρισαν για τη νίκη της Κίμικο Ντάτε Κραμ, αφού η «οικοδέσποινα» γνώρισε την ήττα από την Ταμαρίν Τανασουγκάρν.Η 40χρονη τενίστρια ήταν μόλις μία νίκη μακριά από το να γράψει ιστορία και γίνει η γηραιότερη που κατακτά τρόπαιο στην WTA. Η αντίπαλός της, όμως, δεν της έκανε το χατίρι στον τελικό του τουρνουά «HP Japan Women's Open».Σε μια αναμέτρηση γεμάτη ένταση και πάθος μέχρι και το δεύτερο σετ, η αθλήτρια από την Ταϊλάνδη κατάφερε να πάρει τη νίκη με 7-5, 6-7, 6-1 στερώντας από τη Γιαπωνέζα πρωταθλήτρια τη διάκριση.Η Κραμ πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση, παρά την ηλικία της, «κατάρρευσε» όμως στο τρίτο σετ, δίνοντας την ευκαιρία στην Τανασουγκάρν να πάρει δια… περιπάτου