Φιλική ήττα για Ηρακλή

Το τρίτο και τελευταίο φιλικό παιχνίδι έδωσε σήμερα ο Ηρακλής όπου αντιμετώπισε την Μόναχο 1860 του Έβαλντ Λίνεν και του Χάρη Παππά και απ' την οποία γνώρισε την ήττα με 2-0. Τα γκολ των γερμανών σημείωσε στο 61ο λεπτό ο Λούντβιχ και στο 90ο λεπτό Μλάπα. Ο Όλεγκ Προτάσοφ εμφανίστηκε προβληματισμένος μετά το τέλος του αγώνα για το πρόσωπο που παρουσίασαν οι παίκτες του. Ο Ουκρανός δεν είχε στην διάθεσή του, τους τραυματίες Πιλότο, Τουμά και Μιλάνο. Στο ξεκίνημα του αγώνα οι «κυανόλευκοι» παρουσίασαν ένα βελτιωμένο πρόσωπο σε σχέση με τα δύο τελευταία φιλικά παιχνίδια με Λεχ Πόζναν και Κλούζ. Οι Θεσσαλονικείς εμφανίστηκαν πιεστικοί και ορεξάτοι, πρέσαραν τον αντίπαλο και δημιούργησαν φάσεις στην αντίπαλη εστία. Ο νεαρός Βουτσίας που ξεκίνησε βασικός στο παιχνίδι έκλεψε την παράσταση ακόμα και