Εθισμένος στις κούπες!

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, ο ΑΟ Μυκόνου νίκησε στον τελικό του Κυπέλλου τον Πανναξιακό με 1-0 και σήκωσε το τρόπαιο.Την κατάκτηση του Κυπέλλου Κυκλάδων για δεύτερη συνεχόμενη χρονικά πανηγυρίζει ο ΑΟ Μυκόνου. Όπως και πέρσι, έτσι και φέτος, οι Μυκονιάτες επιβλήθηκαν στον μεγάλο τελικό του Πανναξιακού, αν και τούτη τη φορά δυσκολεύτηκαν σαφώς περισσότερο, καθώς κέρδισαν το ματς με το φτωχό 1-0 (πέρσι θριάμβευσαν με 4-1). Οι δύο ομάδες πρόσφεραν ωραίο θέαμα στους περίπου 250 φίλους του ποδοσφαίρου που έδωσαν το παρών στις εξέδρες του γηπέδου της Ερμούπολης στη Σύρο, με την ομάδα της Μυκόνου να
πετυχαίνει το «χρυσό» γκολ στο 50ό λεπτό με τον Καρακίτσο. Δύο λεπτά αργότερα ο Πανναξιακός έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βασιλάκη με απ’ ευθείας κόκκινη κάρτα. Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, οι Ναξιώτες απείλησαν με την ισοφάριση στο 77’, με τον Μουμπάρακ να χάνει από κοντά μία μοναδική ευκαιρία.Οι συνθέσεις:ΑΟ Μυκόνου (Αθανασιάδης)Μανταφούνης, Κέκελης, Γάτσος, Ζουγανέλης, Θεοδώρου, Ξένος, Αργυρίου, Μπαλαμούτης, Θεοχάρης (85’ Αβίντογλου), Καρακίτσος, Ζώνας (69’ Τουμάσης)Πανναξιακός (Μεϊμάρογλου) Τζόλο, Κατσάνης (91’ Σφυρόερας), Πολυκρέτης (87’ Βιλαντώνης), Κατσούλης, Κατσάνης Ν., Χαμηλοθώρης (91’ Πολυκρέτης), Μουμπάρακ, Βασαλάκης, Σουσούνης, Αγγελής, Ζαφείρης