Επιβλητικοί οι νέοι του ΠΑΟΚ

Εξαιρετικές εντυπώσεις άφησαν στον Λάζλο Μπόλονι, βάζοντας ταυτόχρονα υποθήκη για το μέλλον, οι νεαροί ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ στο φιλικό παιχνίδι με τον Ιπποκράτη Σουρωτής. Ο Δικέφαλος κέρδισε με σκορ 9-0. Ο τεχνικός του ΠΑΟΚ έχει πλέον μια εικόνα για τους νεαρούς ποδοσφαιριστές που είναι άλλωστε και το αύριο της ομάδας. ΣΕ φιλικό παιχνίδι
που πραγματοποιήθηκε στις προπονητικές εγκαταστάσεις της Σουρωτής ο Δικέφαλος επιβλήθηκε με σκορ 9-0 του Ιπποκράτη, με τους Β. Παπαδόπουλο, Γεωργίου, Μωϋσιάδη, Κωστικίδη, Δεμιρτζόγλου και Κουρδάκη να αφήνουν εξαιρετικές εντυπώσεις. Οι Μπόλονι ξεκίνησε με τους Γιακουμή, Σταφυλίδη, Μαλεζά, Σαβίνι, Κωνσταντινίδη, Αρίας, Τσουκαλά, Ρομπέρ, Κουτσιανικούλη, Δεμιρτζόγλου και Παπάζογλου. Ο χορός των γκολ ξεκίνησε στο 30' ο Παπάζογλου μπήκε από αριστερά, ο αντίπαλος τερματοφύλακας βγήκε να τον κόψει, ο υψηλόσωμος φορ έσπασε την μπάλα στον Δεμιρτζόγλου, ο οποίος σε κενή εστία δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ Το δεύτερο γκολ σημειώθηκε στο 65’με τον Βασίλη Παπαδόπουλομε κοντινό πλασέναπετυχαίνει τέρμα. Ένα λεπτό αργότερα έγινε το 3-0 ύστερα απόσέντρα του Αποστολόπουλου από δεξιά, η μπάλα έφτασε στην καρδιά της μεγάλης περιοχής και ο Βασίλης Παπαδόπουλος δεν δυσκολεύτηκε να την στείλει στα δίχτυα. Στο 68ο λεπτό μακρινή μπαλιά του Κουρδάκη, άψογο κατέβασμα από τον Γεωργίου, ο οποίος κάνει παράλληλη πάσα στον Κωστικίδη που σημειώνει το γκολ. Στο 71ο λεπτό ο ΠΑΟΚ πέτυχε το πέμπτο γκολ. Ο Γεωργίου ελίχθηκε ωραία, κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος και ανέβασε τον δείκτη του σκορ. Ένα λεπτό αργότερα ο δείκτης του σκορ ανέβηκε ύστερα από ωραία ενέργεια του Πετρίσεβιτς, πάσα στον Βασίλη Παπαδόπουλο ο οποίος κάνει το χατ τρικ Από το 75’ μέχρι το 79ο λεπτό ο ΠΑΟΚ πέτυχε αλλα τρία γκολ με τους Κουρδάκη, Μωϋσιάδηκαι Γεωργίου.