Επιτέλους νίκη για Λίβερπουλ!

Ένα γκολ του Τόρες έδωσε στην Λίβερπουλ την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα, με τους «ρεντς» να επικρατούν 1-0 της Γουέστ Μπρομ. Σοκ στις καθυστερήσεις για την Σίτι που έχασε από την Σάντερλαντ, «αυτοκτόνησε» η Μπέρμιγχαμ.Στο «Άνφιλντ», η αγχωμένη Λίβερπουλ ξεπέρασε το εμπόδιο της Γουέστ Μπρομ χάρη σε γκολ του Τόρες στο 65'. Ο Ισπανός πήρε την μπάλα στην γραμμή της περιοχής από τον Κάουτ και έπιασε αμέσως το σουτ γράφοντας το 1-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.Το πέναλτι του Μπεντ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε τη νίκη με 1-0 στην Σάντερλαντ και υποχρέωσε παράλληλα την Μάντσεστερ Σίτι στην πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα. Λίγο νωρίτερα, η Μπέρμιγχαμ έχασε μεγάλη ευκαιρία να πανηγυρίσει την δεύτερη της νίκη καθώς παρότι προηγήθηκε της Μπόλτον μέσ