Επική επιστροφή της Νιούκαστλ!

19:12 5/2/2011 - Πηγή: Gazzetta
Η Άρσεναλ μπορεί να προηγήθηκε με 4-0 μόλις στο 26', όμως στο δεύτερο ημίχρονο η Νιούκαστλ έκανε επική ανατροπή, ισοφαρίζοντας σε 4-4!Οι «κανονιέρηδες» βρέθηκαν να προηγούνται στο 26' με το εντυπωσιακό 4-0, όμως τελικά δεν κατάφεραν να φύγουν με τη νίκη από το «Σεντ Τζέιμσις Παρκ». Ο Γουόλκτο άνοιξε το σκορ μόλις στο 3', ενώ 1' αργότερα ο Τζούρου έκανε το 2-0 για την ομάδα του Αρσέν Βενγκέρ. Τα τέρματα του Φαν Πέρσι στο 10' και στο 26' συνηγορούσαν στο γεγονός ότι οι Λονδρέζοι δεν κάνουν απλά περίπατο, αλλά ετοιμάζονται να συντρίψουν τη Νιούκαστλ.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ντιαμπί αντίκρισε την κόκκινη κάρτα στο 50' και όλα άλλαξαν. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 69' με πέναλτι του Μπάρτον, ενώ ο Μπεστ στο 75' έδωσε ελπίδες στην ομάδα του κάνοντας το 2-4. Η νέα έυστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπάρτον στο 83' έβαλε την ομάδα του Πάρντιου ξανά στο παιχνίδι, με τον Τιοτέ να ολοκληρώνει το μεγάλο come back στο 88' σε έναν απίστευτο αγώνα!