Εντυπωσιακοί οι «πράσινοι» Νέοι

Με τον πιο εντυπωσιακό τρόπο επέστρεψε στις νίκες η ομάδα Νέων του Παναθηναϊκού. Οι παίκτες του Χουάν Ραμόν Ρότσα επικράτησε με 4-1 της αντίστοιχης του ΠΑΣ Γιάννενα. Πολύ καλές εντυπώσεις άφησε ο Ντε Βισέντι.Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν στο 18ο λεπτό με δυνατό σουτ του Κουσίδη, αλλά στην επανάληψη ο ΠΑΣ ήταν αποφασισμένος να κάνει την ζημιά. Έτσι, στο 49' ο Παππάς έκανε το 1-1 μετά από προσπάθεια του Ντε Βισέντι. Η ομάδα του Χουάν Ρότσα πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με τη σέντρα σουτ του Βλάχου στο 58ο λεπτό. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, όμως ήρθε το ξέσπασμα για τους γηπεδούχους, αφού σε διάστημα δύο λεπτών (80'-81') σημείωσαν ισάριθμα τέρματα με τους Φελέκη και Ταχματζίδη, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη. Οι συνθέσεις: