Ελπίζει η Γλυφάδα

Σημαντική νίκη που της επιτρέπει να ελπίζει για την παραμονή πήρε ο ΑΝΟΓ στη Γλυφάδα, επικρατώντας της ΝΕ Πατρών με 8-7, για την 8η αγωνιστική της Α1 πόλο των γυναικών.Με τον πλέον ιδανικό τρόπο άνοιξε για τη Γλυφάδα η αυλαία του β' γύρου του πρωταθλήματος. Στο πρώτο ματς της 8ης αγωνιστικής η πρωταθλήτρια του 2008 έκανε σημαντικό βήμα για την παραμονή της στην πρώτη κατηγορία, παρά το γεγονός ότι βρέθηκε από νωρίς να κυνηγά το σκορ.Η ΝΕΠ βρέθηκε να προηγείται με 4-0 στην πρώτη περίοδο, ενώ έκλεισε το ημίχρονο με 6-2, οδεύοντας σε μια εύκολη, όπως όλα έδειχναν νίκη. Όμως με αντεπίθεση διαρκείας και κορυφαίες τις Παπαγεωργίου και Δημητροκάλη η Γλυφάδα κατάφερε όχι μόνο να φέρει το ματς στα ίσια, αλλά εξασφαλίσει τους δύο βαθμούς της νίκης, διατηρώντας ζωντανές τις ε