Έλειψε η τύχη για τη Νιγρίτα

Τη νίκη μέσα από τα χέρια της έχασε την Κυριακή η Νιγρίτα, που ισοφαρίστηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων κι έμεινε στο 1-1 με τον Εθνικό Φιλιππιάδας.Το νεανικό συγκρότημα του Κυριάκου Αλεξανδρίδη είχε πολύ θετική εμφάνιση στο πρώτο μέρος, όταν και προηγήθηκε στο σκορ με τον Τσιντογιάννη. Στην επανάληψη, η Φιλιππιάδα πήρε την πρωτοβουλία και ο Βισαλτιακός προσπάθησε να διατηρήσει το σκορ που ήταν υπέρ του, βγαίνοντας παράλληλα με αντεπιθέσεις μπροστά. Η τύχη τελικά τους γύρισε την πλάτη, αφού στην τελευταία κυριολεκτικά φάση του αγώνα, οι Ηπειρώτες ισοφάρισαν. Σίγουρα σημαντικό ρόλο έπαιξε και το άγχος που υπήρχε, αφού οι Σερραίοι ήξεραν ότι με νίκη θα «πατούσαν» ακόμα πιο γερά στη βαθμολογία, ενώ τώρα παραμένουν εγκλωβισμένοι μαζί με αρκετές άλλες ομάδες κο