Εκτός βάθρου ο Γρηγοριάδης

Αυτή τη φορά οι προσδοκίες δεν επιβεβαιώθηκαν. Ο Άρης Γρηγοριάδης δεν κατάφερε να ανέβει στο βάθρο των νικητών στα 100μ ύπτιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Βουδαπέστης, μένοντας στην 5η θέση.Ο Έλληνας πρωταθλητής έχασε την ευκαιρία να πανηγυρίσει το τρίτο διαδοχικό μετάλλιο στο αγώνισμα σε ευρωπαϊκό επίπεδο, καθώς η μέτρια εκκίνηση και η ακόμη πιο αργή στροφή για το τελευταίο 50άρι του στοίχισαν. Ο αθλητής μας τερμάτισε σε χρόνο 54.25 κι έμεινε εκτός βάθρου, σε μια γρήγορη κούρσα.Πρωταθλητής Ευρώπης με ρεκόρ Ευρώπης, το πρώτο στη διοργάνωση, αναδείχθηκε ο Γάλλος, Καμίλ Λακούρ με 52.11, καταρρίπτοντας το 52.27, που κρατούσε ο Γερμανός Χέλγκε Μέουβ από τις 2 Αυγούστου 2009, στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Ρώμης. Τη δεύτερη θέση κατέλαβε ο επίσης Γάλλος Ζερεμί Σ