Δυσκολεύτηκε η Δράμα

00:06 4/3/2010 - Πηγή: Gazzetta
Δύσκολη πρόκριση πήραν οι νέοι Δράμας, που λύγισαν την αντίσταση των μαχητικών Γρεβενών με 2-1 στο μπαράζ των μικτών ομάδων που έγινε στη Θεσσαλονίκη.

ΝΕΟΙ ΓΡΕΒΕΝΩΝ-ΝΕΟΙ ΔΡΑΜΑΣ 1-2: Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο αντίπαλοι στο γήπεδο Μίκρας, στο α΄ η Δράμα αιφνιδίασε, προηγήθηκε με 0-2 και θα μπορούσε να είχε πετύχει κι άλλο τέρμα, όμως στην επανάληψη τα Γρεβενά μείωσαν γρήγορα, πίεσαν και το ματς απέκτησε ενδιαφέρον ως το τέλος. Στο 11΄ ο Τσιμπλίδης τροφοδότησε τον Μαρκόπουλο, που σούταρε στο κάθετο δοκάρι, στο 14΄ ο Αποστολίδης σούταρε, απέκρουσε ο τερματοφύλακας και με νέο σουτ ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-1. Στο 25΄ ο Μαρκόπουλος έδωσε στον Δούμπλατζη, που μπήκε, την κατάλληλη στιγμή γύρισε στον Μαρκόπουλο κι εκείνος πέτυχε το 0-2. Στο 27΄ μακρινό σουτ του Κουρέλα μπλόκα