Δίκαιη μοιρασιά στη Δράμα

Δόξα Δράμας και Πανθρακικός παρουσιάστηκαν... διπρόσωποι και μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο και ένα εξαιρετικό δεύτερο, αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2, ένα αποτέλεσμα που κρίνεται δίκαιο.Μέτριο το πρώτο ημίχρονο

Η Δόξα υποδέχθηκε τον... γείτονα Πανθρακικό στη Δράμα στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 10ης αγωνιστικής της Football League και οι δύο αντίπαλοι παρατάχθηκαν στο γήπεδο με στόχο να μη χάσουν.
Κακό το πρώτο μέρος με ελάχιστες ευκαιρίες και τους γηπεδούχους να δίνουν χώρο στους αντιπάλους τους και να προσπαθούν να απειλήσουν με αντεπιθέσεις. Σε μία από αυτές στο 19' ο Λίμα έβγαλε μία μακρινή μπαλιά με αποδέκτη τον ταχύτατο Χλωρό, ο τελευταίος κέρδισε δύο κόντρες, μπήκε στην περιοχή και με ωραίο τελείωμα άνοιξε το σκορ για τους «Αετούς» στην πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης.

Η εικόνα των δύο ομάδων δεν άλλαξε στη συνέχεια και ο Πανθρακικός κατάφερε να φέρει στο παιχνίδι στα ίσα στο 33', όταν ο Σουλτανίδης έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περ