ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΙΣΠΑΝΙΑ

Μπορεί να βρίσκεται με την αποστολή της Εθνικής Τσεχίας στο πλαίσιο της προετοιμασίας για τους αγώνες με Ισπανία και Λιθουανία, ωστόσο ο επιθετικός της Ανόρθωσης, Γιαν Ρέζεκ, δεν θα μπορέσει να βοηθήσει το αντιπροσωπευτικό του συγκρότημα στην εντός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο τους πρωταθλητές κόσμου και Ευρώπης.Ο Τσέχος επιθετικός έχει συμπληρώσει δύο κίτρινες κάρτες -"κιτρινίστηκε" στην εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Ισπανία στις 25 Μαρτίου, όταν και είχε αγωνιστεί για 84 λεπτά, και στην εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Σκωτία στις 3 Σεπτεμβρίου όταν και είχε αγωνιστεί ως αλλαγή για 34 λεπτά-,
με αποτέλεσμα να μην έχει δικαίωμα συμμετοχής στον αγώνα της Παρασκευής (07/10).Ως εκ τούτου, ο Ρέζεκ θα έχει δικαίωμα συμμετοχής στον εκτός έδρας αγώνα με αντίπαλο τη Λιθουανία, που θα διεξαχθεί την προσεχή Τρίτη (11/10).ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΥΝΟΪΚΕΣ ΟΙ ΣΥΓΚΥΡΙΕΣΙΔΙΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ (ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ ΜΑΡΚΙΝΙΟΣ &ΑΝΓΚΕΛΟΦ)ΠΑΕΙ... ΤΗΝ ΤΣΣΚΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ«ΠΡΩΤΗ» ΜΕ ΛΕΒΙ (ΦΩΤΟΣ)ΓΝΩΡΙΣΤΕ ΤΟΝ ΚΟΖΑΤΣΙΚΠηγή: www.kerkida.net