Δεινοπάθησε η Μίλαν

Τον... χάρο με τα μάτια της είδε η Μίλαν απέναντι στη Νοβάρα, ωστόσο ένα καταπληκτικό γκολ από τον Φλαμινί στο 80' της έδωσε τη νίκη-πρόκριση με 2-1.Η πρωτοπόρος της τρίτης κατηγορίας, που είχε την στήριξη περίπου 10.000 οπαδών, έφτασε πολύ κοντά στην παράταση ωστόσο ο Γάλλος μέσος με μία «βολίδα» έλυσε το γόρδιο δεσμό και χάρισε την πρόκριση για τους «8» του Coppa Italia, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει το νικητή του αγώνα Ουντινέζε-Λουμετσάνε. Μόλις στο 12' λεπτό, ο Ινζάγκι απέφυγε τον Κοσεντίνο και δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ για την Μίλαν που προηγουμένως είχε χάσει καλές ευκαιρίες με τους Ντι Τζενάρο και Καλάτζε, ενώ πιο μετά θα μπορούσε να είχε κάνει και το 2-0 όταν ο Φοντάνα απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Γιανκουλόφσκι αλλά και την κεφαλιά του