Δεύτερη νίκη στη Θεσσαλονίκη

Ο Ολυμπιακός κέρδισε και στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι του στη Θεσσαλονίκη. Μετά τον ΠΑΟΚ, οι «ερυθρόλευκοι» επικρατήσαν με 90-70 επί του Άρη ανεβάζοντας ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο.Ο Βαγγέλης Αγγέλου έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του Ολυμπιακού και η νίκη ήρθε εύκολα χάρη στην καλή άμυνα του δευτέρου ημιχρόνου. Στο κλειστό του Πανοράματος πρωταγωνιστές αναδείχθηκαν οι δυο ψηλοί των Πειραιωτών, Μαυροκεφαλίδης και Γλυνιαδάκης, οι οποίοι πέτυχαν συνολικά 41 πόντους.Από πλευράς Άρη, πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Νίκος Χατζηβρέττας και τον ακολούθησε ο Λίνος Χρυσικόπουλος.Η αποστολή του Ολυμπιακού επιστρέφει το πρωί της Δευτέρας στην Αθήνα και αμέσως θα κατευθυνθεί για προπόνηση στο Ρέντη.Διαιτητές: Τανατζής, Γκού