Χτύπησαν στο τέλος τα... «σφυριά»!

Ένα γκολ του Χάινς στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Άστον Βίλα έδωσε ένα πολύ σημαντικό τρίποντο στην Γουέστ Χαμ. Τα «σφυριά» επικράτησαν με 2-1 σε εξ' αναβολής παιχνίδι της δεύτερης αγωνιστικής της Premiership, πετυχαίνοντας την δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα. Με δέκα παίκτες έπαιζε από το 85' η φιλοξενούμενη, που γνώρισε την πρώτη της ήττα μετά από τέσσερα παιχνίδια και έχασε έδαφος στην μάχη της τετράδας. Η ομάδα του Τζόλα είχε ανοίξει το σκορ στο 43ο λεπτό έπειτα από εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Νόμπλες. Επτά λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, η Βίλα έφερε το παιχνίδια στα ίσια με τον Γιανγκ. Η αποβολή του Μπεγιέ στο 85' άφησε τους «χωριάτες» με δέκα παίκτες, κάτι που «πλήρωσαν» στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Χάινς έδωσε τους τρεις βαθμού