Χρυσές αλλαγές για Σεβίλλη!

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Σεβίλλη απέναντι στην Βαλένθια με 2-0 «πιάνοντας» την στην 5η θέση και πλησιάζοντας στις θέσεις που οδηγούν στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης περιόδου.Παρά το εξαιρετικό ξεκίνημα που βρήκε την Βαλένθια να είναι στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα, οι τελευταίες αγωνιστικές χαρακτηρίζονται από άσχημα αποτελέσματα για τις «νυχτερίδες» που πλέον βρίσκονται στην πέμπτη θέση.Ακόμη ένα αρνητικό αποτέλεσμα λοιπόν για την Βαλένθια στην έδρα της Σεβίλλης αυτή τη φορά που δείχνει να βρίσκει την φόρμα της.Η Βαλένθια από νωρίς ελαχιστοποίησε τις ελπίδες
που είχε για να φύγει με την νίκη από το «Ραμόν Σάντζες Πιθχουάν» καθώς στο 25’ αποβλήθηκε ο Τούρκος Μεμέτ Τοπάλ, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες.Η πίεση της Σεβίλλης έδωσε καρπούς στο 54’ με το γκολ του Νεγκρέδο που είχε περάσει σαν αλλαγή πριν από μόλις ένα λεπτό!Ίδιο σκηνικό και στο 77’ με τον Αλφάρο που είχε μόλις τρία λεπτά στο γήπεδο να σκοράρει από ασσιστ του Νταμπό.Σεβίλλη – Βαλένθια 2-0(54΄