Χάλκινος ο Δρούκας

Στο διεθνές τουρνουά σπάθης -17 χρόνων στη Βιέννη, ο πρωταθλητής Εφήβων Τάσος Δρούκας κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο. Ο νεαρός ξιφομάχος του Πανελληνίου, μετά από 4 νίκες στα προκριματικά, έβγαλε διαδοχικά «νοκ άουτ» τον Βέλγο Ντένταν (15/6) και τους Ούγγρους Σαντόρ (15/9), Κσάμπα (15/9) και έφτασε στα ημιτελικά, όπου ηττήθηκε από τον Γερμανό Γκόρζεν (9/15), ο οποίος ήταν και ο νικητής του τουρνουά. Ο Βαγγέλης Μπούκας κατετάγη 10ος και ο Άγγελος Κατσούλης 14ος, η Στέβη Κουτσοθανάση 10η, η Αριάννα Σακελλαρίου 16η και η Σταυρούλα Δήμκου 17η. Στο διεθνές τουρνουά -17 στη Βουδαπέστη, την υψηλότερη θέση πήρε στο ξίφος μονομαχίας ο Αρίων Αμπαστάδο (7ος σε 187 αθλητές). Στο ξίφος ασκήσεως ο Ιορδάνης Ηλιάδης ήταν 32ος, η Κατερίνα Κοντοχριστοπούλου 24η και η Ελισάβετ Στάντσιου 36η.