Μπαρτζώκας: «Σχεδόν το παρατήσαμε»

Ο Πανιώνιος ήταν... αλλού στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι στον Κολοσσό (73-49) κι υπέστη τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα του. Ο Γιώργος Μπαρτζώκας μίλησε για την ανάγκη για βελτίωση που χρειάζεται η ομάδα του.«Εμείς ξέρουμε ότι θα έχουμε μία χρονιά με πολλά πάνω κάτω, με μία ομάδα στην οποία νέοι παίχτες παίρνουν χρόνο συμμετοχής για πρώτη φορά σ' αυτό το επίπεδο και μ' αυτές τις απαιτήσεις. Έτσι αναμένουμε τα σκαμπανεβάσματα τόσο κατα τη διάρκεια του παιχνιδιού, όσο και από αγώνα σε αγώνα» είπε αρχικά ο προπονητής των «κυανέρυθρων»
και συμπλήρωσε:

«Σήμερα μείναμε στο πλάνο παιχνιδιού που είχαμε μόνο για 8 λεπτά και παρότι δεν ήμασταν καλοί στο ημίχρονο ήμασταν μπροστά για ένα πόντο. Απο 'κει και πέρα, αυτό που έγινε στο δεύτερο ημίχρονο έχει σχέση κατα 50% με την ικανότητα της αντίπαλης ομάδας, η οποία ήταν πολύ καλή αμυντικά και μας έφερε σε δύσκολη θέση, αλλά ήταν κι ένας εκνευρισμός, απώλεια συγκέντρωσης και το ότι φύγαμε απ' το πλάνο του παιχνιδιού μας απ' την μεριά μας, Κάναμ