Μπαρτσελόνα χωρίς έλεος! (video)

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε εύκολα της Μούρθια με 5-1 και πήρε την πρόκριση στη φάση των 16. Μεγάλη πρόκριση για τη Μπέτις που νίκησε με 2-1 στη Σαραγόσα, ενώ δύσκολα πέρασε η Βιγιαρεάλ απέναντι στην Πόλι Εχίδο.
Χωρίς έλεος η Μπαρτσελόνα κόντρα στην Θεούτα για το Copa del Rey. Oι «μπλαουγκράνα» επικράτησαν 5-1 στο Κάμπ Νόου και πέρασαν στην επόμενη φάση (νοκ άουτ αγώνες). Η Θεούτα έπαιξε το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα με δέκα παίκτες, αφού αποβλήθηκε στο 26 'ο Βίτορ Μορένο και στο 27' έχασε πέναλτι ο Μπόγιαν Κρίκιτς, και μαζί την
ευκαιρία να κάνει το 3-0.Το ευχάριστο για την «Μπάρτσα» είναι ότι η Μπατσελόνα «κατέβασε» μια ομάδα γεμάτη από γηγενείς ποδοσφαιριστές. Το σκορ άνοιξε στο 3Ο Λεπτό Ο Νολίτο και στο 7 'διπλασίασε μόλις τα τέρματα της ομάδας της Καταλονίας ο Γκάμπριελ Μιλίτο, ο οποίος προς το τέλος του αγώνα αποχώρησε τραυματίας.Η ομάδα της Θεούτα μείωσε προσωρινά το σκορ σε 2-1 με τον Γκούζμαν (35 ') και ενώ έπαιζε με παίκτη λιγότερο. Στο δεύτερο ημίχρονο, και συγκεκριμένα σ