Αποκλεισμός με ψηλά το κεφάλι

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Μικτή Νέων της ΕΠΣ Λέσβου από τα Δωδεκάνησα και αποκλείστηκε από την συνέχεια του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος των Ενώσεων.Με ψηλά το κεφάλι αποχαιρέτησε η Μικτή ομάδα Νέων της ΕΠΣ Λέσβου το φετινό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μικτών ομάδων των Ενώσεων. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα του Νομού Λέσβου στάθηκε αξιοπρεπέστατα απέναντι στην αντίστοιχη Μικτή της Δωδεκανήσου, όμως αν και προηγήθηκε, δεν κατάφερε να κρατήσει στα χέρια της τη νίκη-πρόκριση στην τρίτη φάση της διοργάνωσης, καθώς στο τέλος ηττήθηκε με 2-1. Η Λέσβος σκόραρε πρώτη με τον Σαμπάνη (στο 12ο λεπτό), όμως οι Δωδεκανήσιοι είχαν την απάντηση καταρχήν με τον Χειμωνέτο (στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου) και στην συνέχεια με τον Μπαούρη, ο οποίος με γκολ στο 57’ χάρισε στους Δωδεκανήσιο