«Άγγιξε» το όριο η Εξάρχου

Η Αγγελική Εξάρχουν και ο Χαρίλος Καρακαϊδός ήταν οι κολυμβητές που ξεχώρισαν κατά τη 2η ημέρα των χειμερινών αγώνων κολύμβησης στον Πειραιά. Πλησίασε το όριο για Σανγκάη η πρωταθλήτριά μας, πήρε το εισιτήριο για το Βελιγράδι ο αθλητής του ΓΣ Περιστερίου.Η Εξάρχου, πήρε την πρωτιά στα 100μ πρόσθιο με χρόνο 1:09,74 και αν και κατάφερε να κατέβει το 1:10 χωρίς να έχει συναγωνισμό, έχασε για ελάχιστα εκατοστά το όριο για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Σανγκάης (1:09.01).

Από την πλευρά του ο Καρακαϊδός
έγινε ο πέμπτος κολυμβητής που εξασφαλίζει την παρουσία του στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα εφήβων/νεανίδων του Βελιγραδίου. Ο πρωταθλητής του Γ.Σ Περιστερίου σημείωσε χρόνο 2:05.03 στα 200μ ύπτιο που του έδωσε τη δεύτερη θέση και έπιασε το όριο. Νικητής στο αγώνισμα ήταν ο Δημήτρης Χασιώτης με 2:03.65.

Αξιόλογες επιδόσεις σημείωσαν ακόμη ο Χρήστος Κατραντζής στα 50μ. πεταλούδα με 24.73, αφήνοντας στην δεύτερη θέση τον κάτοχο του πανελληνίου ρεκόρ, Στέφανο Δημητριάδη, αλλά και