Άνετα ο Ηλυσιακός τον ανέτοιμο Πανιώνιο

Ο Ηλυσιακός επικράτησε άνετα 70-42 του Πανιωνίου στο τελευταίο ματς για το «Ανδρέας Βαρίκας», δείχνοντας ότι βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση εν όψει της πρεμιέρας στην Α1 την επόμενη εβδομάδα με τον Κολοσσό. Οι «κυανέρυθροι» ήταν ασύνδετοι και χωρίς προσανατολισμό στο παιχνίδι τους. Μετά από τα πρώτα πέντε λεπτά, όταν ο Πανιώνιος εμφάνισε καλό πρόσωπο, ο Ηλυσιακός πήρε τα ηνία του αγώνα με τους Κάμινγκς και Πέτγουει να κυριαρχούν. Είναι χαρακτηριστικό ότι οι γηπεδούχοι πέτυχαν το πρώτο τους τρίποντο στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου έχοντας μέχρι τότε 0/15! Μετά το τέλος του παιχνιδιού, οι παίκτες του Πανιωνίου χειροκροτήθηκαν, αλλά ο προβληματισμός δεν έλειπε από τις τάξεις τους. Ανάμεσα στους θεατές ήταν αρκετοί άνθρωπο