Ανατροπή για Τότεναμ!

Παρότι έχανε μέχρι το 77', η Τότεναμ κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-1 επί της Γουλβς. Μεγάλο διπλό της Νιούκαστλ επί της Έβερτον, εκτός έδρας ισοπαλίες για Μπόλτον και Φούλαμ.Το γκολ του Φλέτσερ στο 45' έβαλε την Γουλβς μπροστά στο σκορ στο παιχνίδι του «Γουάιτ Χαρτ Λέιν» με την Τότεναμ και μέχρι το 77' όλα έδειχναν πως οι «λύκοι» θα έκαναν ό,τι και η Γουίγκαν πριν δύο αγωνιστικές όταν και είχε κερδίσει με 1-0 στο Λονδίνο. Ωστόσο, ο Φαν ντερ Φάαρτ με πέναλτι σε εκείνο το σημείο ισοφάρισε, ενώ ο Παβλιτσένκο τρία λεπτά πριν το τέλος έδωσε το προβάδισμα στους «πετεινούς». Στις καθυστερήσεις, ο Χάτον έγραψε το τελικό 3-1 το οποίο έδωσε στην Τότενανμ τον όγδοο της φετινό βαθμό.Με το ίδιο σκορ και τρόπο (ανατροπή) επικράτησε και η Γουέστ Μπρομ της Μπέρμιγχαμ η οποία