Αναστόπουλος: "Όλα πήγαν στραβά"

Πικραμένος, αλλά ψύχραιμος και με πίστη ότι ο ΠΑΣ μπορεί ακόμη να σώσει την παρτίδα, εμφανίστηκε ο Νίκος Αναστόπουλος στη συνέντευξη τύπου μετά τον αγώνα ΠΑΣ- Πανιώνιος.

"Φαινομενικά όταν χάνεις 0-2 στο 20ο λεπτό, τότε είναι πολύ δύσκολο να ξαναμπείς στο παιχνίδι. Παρ' όλα αυτά το γυρίσαμε και θα μπορούσαμε και να προηγηθούμε πριν το ημίχρονο. Στο β' μέρος χάσαμε κάποιες ευκαιρίες, με αποκορύφωμα εκείνη του Τζάνη στο 82' πάνω στη γραμμή, αλλά ως συνήθως με 3 φορές που έσκασε η μπάλα στην περιοχή μας, φάγαμε 3 γκολ. Όπως εξελίχθηκαν και τα υπόλοιπα ματς, σήμερα και ο πόντος θα ήταν σημαντικός. Τελικά, όπως ήταν η κατάσταση πριν την αγωνιστική αυτή, είναι και μετά.

Τίποτα δε μας πήγε καλά. Κάναμε αναγκαστικές αλλαγές και πάλι και δεν είχαμε 2 βασικ