Άμα το ξέρεις το τόπι... (video)

Με το... goodmorning, ο Κουν Αγουέρο άρχισε την απόσβεση των 35 εκ. λιρών! Μπήκε στο 60' και η Σίτι νίκησε 4-0 τη Σουόνσι με δύο δικά του γκολ και μία ασίστ! Ούτε ένα λεπτό δεν χρειάζεται ένας μεγάλος παίκτης για να δείξει την αξία του. Ο Αργεντινός μπήκε ελάχιστα δευτερόλεπτα πριν το 60 κι ενώ η Σίτι αγκομαχούσε. Στο 60' έκανε την πρώτη ευκαιρία, στο 61' τη δεύτερη και μετά άρχισε να σκοράρει και να μοιράζει τελικές πάσες.   Για την ιστορία το σκορ για την ομάδα του Ρομπέρτο Ματσίνι άνοιξε δύο λεπτά πριν την είσοδο του Αγουέρο ο Τζέκο,
με τον Αργεντινό να διπλασιάζει τα τέρματα της Σίτι στο 65' με κοντινή προβολή. Δύο λεπτά αργότερα ο Κουν «σέρβιρε» στον Σίλβα για να κάνει το 3-0, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ολοκλήρωσε το ρεσιτάλ του, «γράφοντας» το τελικό 4-0 με μακρινό σουτ.  Στο τέλος πήρε και τη μπάλα σπίτι του. Δικαιωματικά κι αφού πρώτα το κοινό τον αποθέωσε...  Καλύτερη πρεμιέρα δεν μπορούσε να φανταστεί η Σίτι και ο Αγουέρο!