Άλμα τετράδας για Σεβίλλη

20:27 2/5/2010 - Πηγή: Gazzetta
Με δύο πέναλτι του Νεγρέδο, η Σεβίλλη κέρδισε με 3-1 την Ατλέτικο και περιμένει στραβοπάτημα της Μαγιόρκα στο Μπιλμπάο προκειμένου να αποκτήσει προβάδισμα για το Τσάμπιονς Λιγκ.Η ομάδα της Ανδαλουσίας προηγήθηκε με τον Φαμπιάνο στο 6ο λεπτό, δείχνοντας διάθεση να «καθαρίσει» από νωρίς το παιχνίδι. Ωστόσο, η κουρασμένη από την μάχη του Άνφιλντ, Ατλέτικο, αντέδρασε γρήγορα και ισοφάρισε στο 8' με τον Τιάγκο. Οι γηπεδούχοι ξαναπήραν το προβάδισμα στο 13' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νεγρέδο, ενώ ο διεθνής φορ πέτυχε με τον ίδιο τρόπο και το 3-1 λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αποτέλεσμα που ήταν και το τελικό στο «Σάντσεθ Πιθχουάν». Τα αποτελέσματα της 35ης αγωνιστικής Σάββατο (1/5) Λα Κορούνια-Σαραγόσα