Αγωνία... Γκμοχ με Ηρακλή!

Στο σαββατιάτικο ματς με τον Ηρακλή ο Γιάτσεκ Γκμοχ θα κάτσει στον πάγκο του Παναθηναϊκού, αλλά οι αναμνήσεις που έχει δεν είναι και οι καλύτερες, όπως καταγράφει το gazzetta.gr Στα δύο χρόνια που ήταν στην τεχνική ηγεσία του Παναθηναϊκού, ο Γιάτσεκ Γκμοχ νίκησε τον Ηρακλή και τις δύο φορές στην Λεωφόρο αλλά με την αγωνία να χτυπάει κόκκινο, καθώς οι νίκες ήρθαν στο τέλος.Το 1983-84, ο Καραβίδας άνοιξε το σκορ στο 44, ο Λάκης Παπαιωάννου ισοφάρισε στο 61ο λεπτό και ήρθε ως από μηχανής θεός ο Γρηγόρης Χαραλαμπίδης στο 88 για να δώσει τη νίκη!Ιδιο σκηνικό και σκορ, ένα χρόνο αργότερα, με τον Ζάετς να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 20, το γκολ του Γκρέταρσον από το 12. Και πάλι ο Χαραλαμπίδης – αυτή τη φορά στο 76 – έδωσε τη νίκη!Τις ίδιες χρονιές στα ματς του Καυτανζογλείου, την περίοδο 1983-84 τελείωσε ισόπαλο 2-2 ενώ την επόμενη σεζόν ο Ηρακλής νίκησε 3-2.