«Αυτοκτονία» στα Βασιλικά!

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο μεγάλος νικητής στο τοπικό ντέρμπι της Θεσσαλονίκης με τον Άρη, φεύγοντας με το ροζ φύλλο αγώνα από το κλειστό των Βασιλικών με 3-2, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α1 βόλεϊ των ανδρών.Κάλλιστα ο τίτλος θα μπορούσε να ταιριάξει «γάντι» και για τις δύο ομάδες. Για τον φιλοξενούμενο ΠΑΟΚ, ο οποίος βρέθηκε να προηγείται με 2-0 σετ έναντι ενός κάκιστου Άρη και για τους γηπεδούχους που ενώ βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα να στείλουν το ματς στην... παράταση με ηγέτη τον Νίκο Ρουμελιώτη, έχασαν ένα ματς που ήταν δικό τους.Στο καθοριστικό τάι-μπρέικ οι παίκτες του Γιώργου Οικονομίδη βρέθηκαν... αέρα στην κατάκτηση των δύο πολύτιμων γι' αυτούς βαθμών, όμως τους «πέταξαν». Ο Δικέφαλος του Βορρά φρόντισε να χαλάσει την υποδοχή των «κιτρίνων» κάνοντας τ