O Kάστρο «λύτρωσε» την Μπέτις

Την δεύτερη νίκη της στην Primera Division σημείωσε η Μπέτις, η οποία επικράτησε με 1-0 της Μάλαγα εντός έδρας, με τον Ρουμπέν Κάστρο να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης. Η Μπέτις κατάφερε να διπλασιάσει τις φετινές της νίκες και ο Κάστρο τα φετινά του τέρματα, σε ένα ματς στο οποίο έκανε ντεμπούτο για τους γηπεδούχους ο Ρόκε Σάντα Κρουζ, ο οποίος πέρασε αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο. Η ανυπόφορη ζέστη ταλαιπώρησε τους παίκτες των δύο ομάδων, με την Μάλαγα να έχει περισσότερες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, κυρίως με αντεπιθέσεις και την Μπέτις να έχει καταπληκτική διπλή ευκαιρία και δοκάρι στο 43`. Η είσοδος του Σάντα Κρουζ και του Βαντίγιο στο δεύτερο ημίχρονο έδωσε νέα πνοή στους Σεβιγιάνους και στο παιχνίδι, το οποίο απέκτησε καλύτερο ρυθμό. Έπειτα από κάποιες εκατέρωθεν ευκαιρίες, ο Κάστρο στο 87` λύτρωσε τους γηπεδούχους, χαρίζοντάς τους τους τρεις βαθμούς της νίκης.