Europa… Νταντί

02:01 8/3/2011 - Πηγή: Gazzetta
Η Νταντί Γιουνάιτεντ κατάφερε να κερδίσει την Αμπερντίν με 3-1 και έπεισε ότι βρίσκεται σε πολύ καλή φόρμα για να διεκδικήσει την έξοδο της στο Γιουρόπα Λιγκ της επόμενης σεζόν.Καταιγιστική ήταν η Νταντί Γιουνάιτεντ που κατάφερε να κερδίσει την Αμπερντίν με 3-1, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα.Από το πρώτο ημίχρονο η Νταντί έδειξε αποφασισμένη να κερδίσει τον αγώνα και πήρε κεφάλι στο σκορ στο 29’ με το γκολ του Ντάγκλας. 4 λεπτά αργότερα ο Κόνγουεϊ έδωσε αβαντάζ δυο τερμάτων στην ομάδα του.Η μόνη στιγμή που η Αμπερντίν έδειξε ότι θα μπορούσε
να πάρει κάτι θετικό από το παιχνίδι ήταν στο 51’ όταν ο Μαγκένις που πέρασε στο παιχνίδι 5 λεπτά νωρίτερα έκανε το 2-1.Όμως ακόμη και τότε η Ντάντι δεν έχασε την ψυχραιμία της και αντέδρασε άμεσα. Στο 60’ ο Σουάνσον έκανε το 3-1 το οποίο έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.Με αυτή τη νίκη η Νταντί σταθεροποιήθηκε στην Πέμπτη θέση, πέντε βαθμούς πίσω από την τέταρτη Κιλμάρνοκ.Νταντί Γιουνάιτεντ – Αμπερντίν 3-1(29’ Ντάγκλας, 33’ Κόνγουεϊ, 6