5ος όμιλος: Ανατροπή με... Μπάστιαν!

Δύο γκολ του Σβαϊνστάιγκερ στο δεύτερο ημίχρονο έδωσαν τη νίκη με ανατροπή στην Μπάγερν μέσα στην Βασιλεία (2-1)! Με το ίδιο σκορ κέρδισε δύσκολα και η Ρόμα την Κλουζ.Βασιλεία-Μπάγερν 1-2 (18' Φράι - 56', 89' πεν. Σβαϊνστάιγκερ)Με ένα γκολ του Σβαϊνστάιγκερ ένα λεπτό πριν το τέλος, η Μπάγερν πήρε το τρίποντο στην Βασιλεία κερδίζοντας με 2-1 και πλέον είναι το απόλυτο φαβορί για την πρόκριση. Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για την ομάδα του Φαν Γκάαλ καθώς στο 18' είδε τους Ελβετούς να προηγούνται στο σκορ. Ένα λάθος του Φαν Μπούιτεν έβγαλε την γηπεδούχο στην αντεπίθεση, ο Στρέλερ πάσαρε υπέροχα με το τακουνάκι στον Φράι και αυτός με ωραίο πλασέ έγραψε το 1-0.Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Σβαϊνστάιγκερ ανέλαβε να ανατρέψει την κα