4ος Ομιλος: Επιτέλους νίκη για Γαλλία

00:45 8/9/2010 - Πηγή: Gazzetta
Από το μπαράζ με την Ιρλανδία στο Δουβλίνο είχε να κερδίσει σε επίσημο παιχνίδι η Γαλλία, η οποία ύστερα από σχεδόν έναν χρόνο «χαμογέλασε» και πάλι μετά το 2-0 επί της Βοσνίας/Ερζεγοβίνης!Η ομάδα του Μπλαν ξεπέρασε το σοκ της εντός έδρας ήττας από τη Λευκορωσία και επικράτησε με 2-0 της Βοσνίας/Ερζεγοβίνης στο Σαράγεβο. Η νίκη ήταν αρκετά δύσκολη για τους «τρικολόρ» και ήρθε στο τελευταίο 20λεπτο, με τον Μπενζεμά να βρίσκει μετά από καιρό το δρόμο προς τα δίχτυα και να ανοίγει το σκορ στο 72’. Έξι λεπτά αργότερα, ο Μαλουντά σφράγισε την πολύ σημαντική, τόσο βαθμολογικά όσο και ψυχολογικά, νίκη για τους Γάλλους.Στην κορυφή του ομίλου βρίσκονται Αλβανία και Λευκορωσία που παρέμειναν αήττητες, με τέσσερις βαθμούς. Οι γείτονες κέρδισαν εντός έδρας