38-31... στην τρίτη παράταση!

Μόλις 2-4 στην πρώτη περίοδο, μόλις δύο επιθέσεις στην πρώτη παράταση η οποία έληξε χωρίς να σημειωθεί καλάθι, τρεις παρατάσεις και συνολικό σκορ 38-31; Δύο λύκεια στο Τέξας κακοποίησαν το μπάσκετ!Το Πλέινοου Γουέστ, έχοντας ήδη ηττηθεί μία φορά από Φλάουερ Μάουντ Μάρκους με 53-66 στην έδρα του, ήθελε προχθές να αποφύγει τη βαριά ήττα στην έδρα του το Νο.2 του Τέξας. Τα κατάφερε, έστω κι αν χρειάστηκε να... υποφέρει το άθλημα.

Έχοντας σύμμαχο την απουσία χρονομέτρου επίθεσης στην λυκειακά πρωταθλήματα της πολιτείας (σ.σ. μόλις οχτώ πολιτείες το χρησιμοποιούν), το φιλοξενούμενο λύκειο δεν...
αγχώθηκε μέχρι να σουτάρει τη μπάλα, κάνοντας μέχρι και δυόμιση λεπτά για να ολοκληρώσει μία επίθεσή του! Όχι πως δεν υπήρχαν χειρότερα. Η πρώτη παράταση έληξε χωρίς σκορ και μόλις μία επίθεση για κάθε ομάδα, με το Φλάουερ Μάουντ Μάρκους να κερδίζει το τζάμπολ, να αστοχεί και... να μη ξαναβλέπει τη μπάλα!