15:27 2/12/2012 - Πηγή: AEK365

SERIE A'- 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΝΑΠΟΛΙ- ΠΕΣΚΑΡΑ: 5-1
Γήπεδο: Σαν Σίρο

Στο κυνήγι του τίτλου παραμένει η Νάπολι που επικράτησε με 5-1 της Πεσκάρα και βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από τη Γιουβέντους.

Η Νάπολι μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 10ο λεπτό ο Ινλέρ με βολίδα έξω από την περιοχή έκανε το 1-0. Οι «παρτενοπέι» διπλασίασαν τα γκολ τους στο 15', με τον Χάμσικ να αποφεύγει τον Τερλίτσι και να πλασάρει τον Περίν, αλλά στο 18' ο Μπιάρνασον με κεφαλιά μετά από σέντρα

του Τζανόν, έκανε το 2-1.

Στο 56ο λεπτό ο Μποκέτι ανέτρεψε μέσα στην περιοχή τον Καβάνι, είδε την κόκκινη κάρτα και ο ρέφερι έδωσε το πέναλτι. Ο Καβάνι ευστόχησε από τα 11 μέτρα και έκανε το 3-1. η Νάπολι πίεσε κι άλλο και στο 63' ο Καβάνι με προβολή μετά από σέντρα του Χάμσικ, έγραψε το 4-1. το τελικό 501 διαμόρφωσε ο Ινλέρ με νέο μακρνό σουτ στο 78ο λεπτό.

ΝΑΠΟΛΙ: Ντε Σάνκτις, Μπρίτος, Γκαμπερίνι (70' Ντζεμαϊλί), Καναβάρο (80' Ελ Καντουρί), Μπεχράμι, Χάμσικ, Μέστο, Ινλέρ, Σουνίγκα, Ινσίνιε (75' Βάργκας), Καβάνι.

ΠΕΣΚΑΡΑ: Περίν, Ρομανιόλι, Μποκέτι, Τερλίτσι, Κασκιόνε, Μπιάρνασον, Τζανόν, Τόνι (75' Νίλσεν), Μοντέστο, Βάις (65' Καπουάνο), Βούκουσιτς (67' Αμπρουσκάτο)