23:29 26/12/2012 - Πηγή: AEK365

ΣΚΟΤΙΑ ΠΡΕΜΙΕΡ- 20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Νταντί-Σέλτικ: 0-2
(Σαμαράς 17', Χούπερ 71')

Εύκολη νίκη με 2-0 πέτυχε η Σέλτικ επί της Νταντί και πλέον απέχει 7 βαθμούς από τη 2η θέση.
Η Σέλτικ άνοιξε το σκορ με τον Σαμαρά στο 17ο λεπτό, ενώ ο Χούπερ έκανε το τελικό 2-0 στο 71'.

Νταντί Γ.- Σεντ Τζόνστσον: 1-1
(Γκάνινγκ 2'- ΜακΛίν 47' αυτ.)

Στο 1-1 κόλλησαν Νταντί Γιουνάιτεντ και Ινβερνές σε ένα πολύ καλό ματς.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό με τον Γκάνινγκ,

αλλά ο ΜακΛίν με αυτογκόλ έκανε το τελικό 1-1 στο 47'.

Χιμπέρνιαν-Ρος Κάουντι: 0-1
(Μπριτέιν 57')

Τεράστιο διπλό με 1-0πέτυχε η Ρος Κάυντι μέσα στην έδρα της Χιμπέρνιαν

Ινβερνές- Σεντ Μίρεν: 2-2
(Σίνι 38', Φοράν 67'- Ίμρι 2', Τόμπσον 55')

Στο 2-2 έμεινε η Ινβερνές με τη Σεντ Μίρεν, αλλά κατάφερε να πιάσει τη 2η θέση.
Το σκορ άνοιξε ο Ιμρί για τη Σεντ Μίρεν στο 2ο μόλις λεπτό, αλλά στο 38' ο Σίνι έκανε το 1-1. Οι φιλοξενούμενοι πήραν ξανά κεφάλι στο σκορ με τον Τόμπσον στο 55' πριν κάνει το τελικό 2-2 στο 67' ο Φοράν.

Κιλμάρνοκ- Χαρτς: 1-0
(Κέλι 26' πεν.)

Γκέλα ολκής για τη Χαρτς που έχασε με 1-0 από την Κιλμάρνοκ. Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε με πέναλτι ο Κέλι στο 26'.

Μάδεργουελ- Αμπερντίν: 4-1
(Χατελέι 9', Μέρφι 31', 45', Χίγκντον 55'- Χάγιες 34')

Μεγάλη νίκη με 4-1 πέτυχε η Μάδεργουελ επί της Αμπερντίν,
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Χατελέι στο 9', ενώ ο Μέρφι έκανε το 2-0 στο 31'. Χάγιες μείωσε σε 2-1 προσωρινά στο 34', αλλά ο Μέρφι χτύπησε ξανά στο 45', κάνοντας το 3-1. το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Χίγκντον στο 55'.