Ξανά στο Κόλπο ο Λεβαδειακός

22:45 24/7/2011 - Πηγή: AEK365
Όνειρα ανόδου μπορούν να ξανακάνουν στην Λιβαδειά. Ο Λεβαδειακός επικράτησε με 1-0 του Διαγόρα στη Φυλή και σε συνδυασμό με την ισοπαλία στην Καλλιθέα, μπήκε ξανά στο κόλπο φτάνοντας τους 5 βαθμούς. Για 55 λεπτά υπήρχε ο Διαγόρας στον αγωνιστικό χώρο της Φυλής. Με το γκολ του Ζουρούδη, οι παίκτες του Μιχάλη Τσιβρινή παραδόθηκαν άνευ όρων στην ομάδα του Γιάννη Παπακώστα. Σε αυτό συνέβαλε και η κούραση των νησιωτών(έχουν
κατέβει με πολλά παιδιά από την Νέων) οι οποίοι μετά την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, οπισθοχώρησαν, έδωσαν χώρο στον αντίπαλο και περιορίστηκαν σε παθητικό ρόλο. Μετά το 70ο λεπτό, έπεσε και η απόδοση των «πράσινων». Οι παίκτες του Γιάννη Παπακώστα προσπάθησαν να κάνουν συντήρηση δυνάμεων ενόψει της δύσκολης συνέχειας, ωστόσο, διατήρησαν την κατοχή της μπάλας και τον έλεγχο στο ματς. Το 1-0 έμεινε ως το τέλος και ο Λεβαδειακός παρέμεινε ζωντανός στο κυνήγι της ανόδου. Διαγόρας (Μιχάλης Τσιβρινής): Χειμωνέττος, Σκόνδρας, Φράγκος, Πεταυράκης (30' λ.τ Χατζηπέτρος), Αυγενικού, Μπαούρης (80' Κενενούνης), Χατζηκοσμάς, Μαριεττάκης, Μαλλιάκας (89' Φασάκης), Καρπαθάκης, Πουλόπουλος. Λεβαδειακός (Γιάννης Παπακώστας): Στρατηλάτης, Ζουρούδης, Λουτσιάνο (50' Πόποβιτς), Σωτήρχος, Κοιλιάρας, Ντιμπαλά (82' Μπεγκόνια), Λισγάρας, Αλεξίου, Κοτίτσας (46' Τριποτσέρης), Ταραλίδης, Τάσιτς. ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παππάς (Αθηνών) ΒΟΗΘΟΙ: Γεωργαράκος, Αργυρός (Αθηνών)