Βρήκε στα... δοκάρια η ΑΕΚ

21:56 12/10/2013 - Πηγή: AEK365

Άτυχη στάθηκε η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ, η οποία είχε αρκετές ευκαιρίες να πάρει μεγάλη διαφορά, αλλά όλες τις οι ευκαιρίες κατέληξαν στα δοκάρια. Συγκεκριμένα, η Ένωση γνώρισε την ήττα από την Ολυμπιάδα με 2-1, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α Εθνικής, στο κλειστό γήπεδο του ΟΑΚΑ.
Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά στην επανάληψη προσπάθησε και κατάφερε ένα λεπτό πριν το τέλος να ισοφαρίσει, μετά από αρκετές ευκαιρίες, τις οποίες έχασε, μαζί με τα δοκάρια. Όμως 20 δευτερόλεπτα πριν το τέλος της αναμέτρησης, μετά από σουτ των φιλοξενούμενων που κατέληξε στα δίχτυα, ήρθε μια απρόσμενη ήττα για την Ένωση.

Το γκολ για την ΑΕΚ πέτυχε ο Μοστριός.

Η σύνθεση της ΑΕΚ: Σταυρινος, Μοστριος, Τηλιγαδας, Μπακαλης, Θεοδωρου, Καρδασης, Ντελος, Αλεξανδροπουλος, Λεοντιαδης, Καιτανης, Βλυσσιδης, Ξενακης.