Μπλόκο για Μαρσέιγ

16:57 26/10/2014 - Πηγή: AEK365

LIGUE 1'-11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Στην τελευταία θέση της βαθμολογίας του γαλλικού πρωταθλήματος έμεινε η Γκινγκάμπ που γνώρισε μυθική συντριβή με 7-2 από τη Νις εντός έδρας!

Σε τραγική κατάσταση βρίσκεται η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa League, Γκινγκάμπ. Ο λόγος δεν είναι άλλος από το γεγονός πως παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος μετά από

τη βαριά εντός έδρας ήττα της με 7-2 από τη Νις.

Και όλα αυτά την ώρα που μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξε το σκορ στο 9' με τέρμα του Μπεβέ. Στη συνέχεια όμως, ανέλαβε δράση ο Εντουάρντο που σημείωσε συνολικά πέντε τέρματα!

Στο 12' έφερε το ματς στα ίσια, για να το ανατρέψει στο 27' κάνοντας το 2-1 για την ομάδα του. Στο 44' ολοκλήρωσε το χατ-τρικ για να κάνει το 3-1. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Πλεά ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο μέρος ο Εντουάρντο σημείωσε ακόμα δύο γκολ (51', 65') για να φτάσει τα πέντε στο παιχνίδι και να κάνει το 6-1 για την ομάδα του. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 71' με τον Σβαρτζ σε 6-2 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Μπατόκ στο 72'.

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ: Λεσλ, Μπακά, Κερμπράτ, Σορμπόν, Λεμέτρ, Ματίς, Σανκαρέ (46' Ντιαλό), Γιαταμπαρέ (80' Μαντάν), Μπεβέ, Μαρβό (58' Ζιρές), Σβαρτζ.

ΝΙΣ: Χάσεν, Παλούν, Ζενεβό, Μποντμέρ, Αμαβί, Πιέλ (68' Εϊσερίκ), Μεντί, Ντιγκάρ (62' Βερκότερεν), Μπατόκ, Εντουάρντο, Πλεά (75' Μοπάι).

Λιόν-Μαρσέιγ: 0-1
(Γκορκούφ 65')

Μεγάλη νίκη με 1-0 πέτυχε η Λιόν κόντρα στη Μαρσέιγ.

Το γκολ που έκρινε το ματς πέτυχε ο Γκουρκούφ στο 65ο λεπτό.

Σεντ Ετιέν-Μετς: 1-0
(Γκραντέλ 71')

Μεγάλη νίκη με 1-0 πανηγύρισε η Σεντ Ετιέν κόντρα στη Μετς.

Το χρυσό γκολ πέτυχε ο Γκραντέλ στο 71ο λεπτό.

Ρεν-Λιλ: 2-0
(Χαμπιμπού 46', Ντουκουρέ 54')

Την 3η σερί ήττα της υπέστη η Λιλ που έχασε με 2-0από τη Ρεν.

Η Ρεν άνοιξε το σκορ με τον Χαμπιμπού στ 46ο λεπτό και στο 54' ο Ντουκουρέ έκανε το 2-0.