EREDIVISIE- 32η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Φίτεσε-Βίλεμ: 3-1
(Χάβενααρ 9', Μπόνι 25', Φαν Γκίνκελ 46'- Σνάιντερς 79')

Σημαντική νίκη με 3-1 πέτυχε η Φίτεσε κόντρα στην Βααλβάικ.
Το σκορ άνοιξε στο 9ο μόλις λεπτό ο Χάβενααρ, ενώ στο 25' ο Μπόνι έκανε το 2-0. Ο Φαν Γκίνκελ τριπλασίασε τα γκολ των γηπεδούχων στο 46' με τον Σνάιντερς να μειώνει στο 79' σε 3-1.

Τβέντε- Ναϊμένγκεν: 5-2
(Ντάγκλας 3', Καστάινιος 22', Τσαντλί 47', Μπένγκτσον

59', Γκουτιέρες 90+2'- Φαν ντερ Φέλντεν 50', Φάλκνεμπεργκ 90')

Σημαντικη νίκη με 5-2 πέτυχε η Τβέντε κόντρα στη Ναϊμένγκεν και έκανε βήμα Ευρώπης.
Το σκορ άνοιξε ο Ντάγκλας μόλις στο 3ο λεπτό, ενώ στο 22' Καστάινιος έγραψε το 2-0. Ο Τσαντλί έκανε το 3-0 στο 47', με τον Φαν ντερ Φέλντε να μειώνει στο 50'. Στ 59' ο Μπένγκτσον πέτυχε το 4-1', με τον Φάλκενμπεργκ στο 90' να κάνε το 4-2/ το τελικό 5-2 διαμόρφωσε ο Γκουτιέρες στις καθυστερήσεις.

Φέγενορντ- Χέρακλες: 6-0
(Γκούσενς 19',68', Πελέ 30', Ίμερς 33', 45+2' πεν., Σκάκεν 55')

Με εξάρα φιλοδώρησε την Χέρακλες η Φέγενορντ που ήταν εντυπωσιακή,. Τι σκορ άνοιξε στο 19ο λεπτό ο Γκούσενς, μες τον Πελέ να κάνει το 2-0 στο 30'. Στο 33' ο Ίμερς έκανε το 3-0 και στο 45' ο ίδιος παίκτης με πέναλτι έγραψε το 4-0. το 5-0 έκανε ο Σκάκεν στο 55' με τον Γκούσενς να διαμορφώνει το τελικό 6-0 στο 68'.

Ζβόλε- Ουτρέχτη: 1-2
(Μπροέρσε 18'- Ασαρέ 2', Παπό 55')

Μεγάλο διπλό για την Ουτρέχτη με 2-1 κόντρα στην Ζβόλε. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Ασαρέ αλλά στο 18' ο Μπροέρσε ισοφάρισε. Τη νίκη στην Ουτρέχτη έδωσε ο Παπό με γκολ στο 55'.