23:16 1/3/2014 - Πηγή: AEK365

EREDIVISIE-26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ζβόλε- Ναϊμένγκεν: 3-3
(Φερνάντες 6', Κλιχ 46', Μπροέρσε 57'-Ρικς 43', 69', Χίγκντον 46')

Δεν τα παρατάει η Ναϊμέγκεν! Οι φιλοξενούμενοι αν και βρέθηκαν δυο φορές πίσω στο σκορ από την Ζβόλε, κατάφεραν και πήραν το «χρυσό» βαθμό (3-3) στη προσπάθεια που κάνουν για την παραμονή στη κατηγορία της Ολλανδίας.

Η Ζβόλε άνοιξε το σκορ με τον Φερνάντες στο 6ο λεπτό, ενώ στο 35' ο Κλιχ έκανε το 2-0 και στο 43' ο Ρικς μείωσε σε 2-1. Στο 46ο λεπτό ο Χίγκντον έφερε στα ίσα το σκορ αλλά στο 57' ο Μπροέρσε έκανε το 3-1 για την Ζβόλε. Ο

Ρικς στο 69ο λεπτό έκανε το 3-3.

Ντεν Χάαγκ-Μπρέντα: 1-1
(Άλμπεργκ 64'-Χόι 56')

Στ 1-1 κόλλησαν Ντεν Χάαγκ και Μπρέντα.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Χόι στο 56ο λεπτό, αλλά στο 64' ο Άλμπεργκ έκανε το 1-1.

Γκόου Αχέντ Ιγκλς-Αϊντχόφεν: 2-3
(Αντόνια 1', Φάλκενμπεργκ 25'-Ντιπέι 49', Λοκάντια 67', Ρουίς 90')

Απίστευτη ανατροπή και νίκη με 3-2 για την Αϊντχόφεν επί της Γκόου Αχέντ Ιγκλς.

Μόλις στο 1ο λεπτό, ο Αντόνια έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, ενώ στο 25' ο Φάλκενμπεργκ έκανε το 2-0. Από εκεί και πέρα η Αϊντχόφεν πίεσε και μείωσε με τον Ντιπέι στο 49', ενώ στο 70' ο Λοκάντια 2-2. Τη νίκη στην Αϊντχόφεν έδωσε ο Ρουίς με γκολ στο 90'.