Θετικό τεστ για Άρη

18:48 25/2/2012 - Πηγή: AEK365

Θετικά ήταν τα στοιχεία που έδειξε ο Άρης στο φιλικό με την Λίτεξ Λόβετς του Χρίστο Στόιτσκοφ στο «Κλεάνθης Βικελλίδης». Μάλιστα στον αγώνα έπαιξε και ο Μιχάλης Σηφάκης, μετά από 5,5 μήνες απουσίας από τους αγωνιστικούς χώρους λόγω του τραυματισμού του. Το ματς έληξε 1-1 με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο σκορ με τον Ιβάνοφ (23’) και τους «κίτρινους» να ισοφαρίζουν στο 39’ με τον Λαζαρίδη.

Οι συνθέσεις:

ΑΡΗΣ (Μανουέλ Μασάδο): Σηφάκης, Καζναφέρης, Λαζαρίδης, Ντίκο, Τσουκάνης, Φατί, Πρίττας,

Κατίδης, Καπετάνος, Σολτάνι, Τριανταφυλλάκος.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Ούμπιντες, Παπαζαχαρίας, Παπαστεριανός, Τόχα, Νέτο, Κοτσώνης και Βελλίδης.

ΛΙΤΕΞ ΛΟΒΕΤΣ (Χρίστο Στόιτσκοφ): Πίργκοφ, Ποπόφ, Μιλάνοφ, Ιτούα, Μποζίνκοφ, Γελένκοβιτς, Σαντρίνιο, Γιάνεφ, Τοντόροφ, Τσβετάνοφ, Ιβάνοφ.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Νικάσιο, Τσβέτκοφ, Αλεξάντροφ, Αρμάντο, Κονσταντίνοφ, Ιτούα, Ντίντσεφ, Κόλεφ, Σμιρνόφ και Ρουμένοφ.